Zdravotní obuv DUX

Rehabilitační a zdravotní obuv DUX z materiálu Duflex má velmi široké použití. Hlavní předností obuvi DUX spočívají jednoznačně v jejích vlastnostech.

Jedná se o měkký, termoplastický, poddajný a patentovaný materiál německé společnosti ME & Friends. Pod názvem Chung Shi (spojení asijské filozofie a německé technologie), nabízí tento výrobce širokou škálu různých typů bot pod názvem Duflex.

Obuv DUX je velmi lehká a chůze v této obuvi je velmi šetrná k vašim končetinám. DUFLEX tlumí nárazy při chůzi, což je vhodná prevence před bolestmi kloubů, dolních končetin a zad.

Relaxační obuv DUX je vyrobena z originálního materiálu DUFLEX s ojedinělými viskoelastickými vlastnostmi. Právě použitý materiál DUFLEX odlišuje boty DUX od ostatních výrobků. Díky němu DUX dokonale tlumí / absorbuje otřesy a poskytuje tak úlevu přetíženým kloubům pohybového aparátu. Zároveň, díky pocitu mírné nestability, nutí tělo k vyrovnání vzpřímeného postoje a k jeho opakovaným korekcím. Minimalizují únavu a pocity těžkých nohou. Dostatečný prostor pro prsty snižuje riziko vzniku HALUX VALGUS. Jsou ideálním řešením na problémy s PATNÍ OSTRUHOU.

Jak ukázaly výsledky testování německého časopisu ÖKO – TEST (07/2008), materiál DUFLEX je ojedinělý i tím, že z něho nedochází k uvolňování karcinogenních látek, které mohou pronikat do těla přes pokožku nohou.

Obuv je vyráběna v různých typech jako plné nazouváky s možností pásku přes patu, nazouváky otevřené, žabky a baleríny, které jsou samozřejmě k dispozice v mnoha barevných variacích.

Obuv získala v Německu  několik ocenění za funkci a účinnost.Vynikající výsledky z roku 2008, provedené společností Öko test, se v loňském roce po 10 letech opět potvrdily. Protože „pouze ten nejlepší může být vynikající!“ Prokázáná jedinečná vlastnost této obuvi je doložená i její certifikací od společnosti AGR e. V. – Aktion gesunder Rücken. Tato společnost složená s různých odborníků z oblasti medicíny, se zabývá a testuje produkty, které mají pozitivní vliv na záda. Cílem je v rámci kampaně „zdravé záda“  upozornit na nejčastější příčinu pracovní neschopnosti. Spolupracují s odborníky ze zdravotního průmyslu na vylepšení výrobků tak , aby nabízeli ze zdravotního i terapeutického pohledu optimální řešení.

Obuv DUX, zhotovená z materiálu Duflex společnosti ME & Friends, tyto kritéria víc než splňuje. Je proto  doporučená nejen od společnosti AGR e. V. ale i spolku „Forum Gesunder Rücken – besser leben“ a Německé asociace „Bundesverband der deutschen Rückenschulen“