PodoCam (přístroj)

Podoskop je diagnostický přístroj pro diagnostiku vad nohou, který umožňuje podrobně hodnotit různě zatížené partie chodidla, odhalit vady drobných kloubů nohy, postavení, tlak a rotaci patních kostí i jednotlivých částí chodidla vůči sobě a v návaznosti na něj také celého pohybového aparátu přes dolní končetiny, pánev, páteř až k hlavovým kloubům.

Přístroj PodoCam, byl zkonstruován na základě mnohaletých podiatrických zkušeností. Je to velmi názorný a praktický doplněk podiatrického vyšetření při řešení obtíží či bolestí pohybového aparátu.

PodoCam tvoří celokovová konstrukce, která je vybavena dvěma polohovatelnými webkamerami s automatickým zostřováním. Důležitou součástí je software, který umožňuje snímání nohy zezadu (paty, Achillovy šlachy, osy končetiny…) a plosky zespodu (otlaky, přetížení, rozložení tlakových bodů na plosce…). Pořizuje se statický záznam (fotografie nohou) i videozáznam funkce nohou (např. stoj na jedné dolní končetině, přešlapování – zachycuje dynamiku nohy v čase). Vše se dá zaznamenat a dále hodnotit. Součástí softwaru je i databáze pacientů. Lze snadno zálohovat, příp. odeslat e-mailem nebo uložit na flash disc. Umožnuje nám tímto i pozorovat a porovnat změny v určitém časovém horizontu, při návštěvě třeba po 3, 6 nebo 12 měsících.